Czym są owijarki do palet i jakie są ich rodzaje?

Czym są owijarki do palet i jakie są ich rodzaje?

Owijarki do palet to nowoczesne urządzenia, które w dzisiejszych czasach wykorzystywane są głównie do owijania i zabezpieczania ładunków pakowanych za pomocą popularnej folii stretch. Proces owijania w zależności od modelu owijarki, może przebiegać na dwa różne sposoby. Pierwszy sposób polega na obracanie owijanego ładunku na specjalnym stole obrotowym, z kolei drugi sposób polega na obracaniu wózka z folią stretch wokół owijanego ładunku.

Na naszym rynku jest bardzo wielu znakomitych producentów, którzy oferują swoim klientom wysokiej jakości owijarki do palet w bardzo przystępnej cenie. Dzięki bardzo dużej różnorodności tych urządzeń, będziemy mogli wybrać odpowiedni sprzęt, który w 100% sprosta wszystkim naszym indywidualnym wymaganiom. Jeżeli chodzi o podział tego sprzętu, to możemy wyróżnić owijarki do palet, które do pracy wymagają obecności operatora, jak i również nowoczesne owijarki do palet, które mogą pracować samodzielnie w automatycznych liniach pakujących nawet 24 godziny na dobę.

Mniejsze zakłady powinny w pierwszej kolejności rozglądać się za owijarkami C-One Tiro, które w swojej klasie oraz w swojej cenie nie mają sobie równych. C-One Tiro jest to bardzo prosta owijarka do palet, która charakteryzuje się solidną konstrukcją oraz intuicyjną obsługą.

Cyklop CSR to z kolei bardzo wydajna owijarka automatyczna, która jest najlepszym dostępnym na rynku reprezentantem wydajnych owijarek pierścieniowych. Sprzęt tego typu charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością (120 ładunków na godzinę), dzięki czemu poradzi sobie nawet w najbardziej wymagających zakładach produkcyjnych. Cyklop CSR posiada zewnętrzny panel PLC, dzięki któremu możemy ustawić naszą owijarkę w taki sposób, aby pracowały nieustannie w automatycznych liniach w bardzo wielu różnych trybach.

Nowoczesne owijarki do palet mogą posiadać również szereg dodatkowych opcji wyposażenia takich jak np.: ważenie owijanego ładunku, automatyczne mocowanie folii, liczenie owijanych ładunków, automatyczne przenośniki rolkowe, czy też specjalne falowniki do ustawień prędkości owijania.