Gdzie jechać w grudniu?

Gdzie jechać w grudniu?

Niezależnie od tego, czy chcesz doświadczyć marzycielskich jarmarków świątecznych, zimowej krainy czarów, czy też wybrać się do cieplejszego klimatu w tym sezonie świątecznym, podróż w grudniu może być całkowicie magiczna. Może to również być idealny sposób na zaoszczędzenie, szczególnie jeśli podróżujesz w pierwszej połowie miesiąca, a stawki w bardziej zimowych miejscach często są dość niskie. Od ciepłych podróży po zaśnieżone stoki i wszystko to pomiędzy najlepszymi miejscami na świecie, które odwiedzimy w grudniu.

Niemcy

Jeśli to święta Bożego Narodzenia, Niemcy to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz niezliczone oferty, a grudzień to także jeden z najtańszych miesięcy podróży tutaj. Drezno jest gospodarzem największej liczby jarmarków świątecznych we wschodniej części kraju i oferuje najstarsze wydarzenie sezonowe, Jarmark Bożonarodzeniowy Striezel, który pochodzi z 1434 roku. Położony na placu Altmarkt w historycznym centrum miasta, otoczony jest różne tematyczne jarmarki świąteczne, które rozciągają się aż do głównego dworca kolejowego i Albertplatz. Zawiera jedne z najlepszych ręcznie robionych przedmiotów w Niemczech, takich jak ceramika z Łużyc, pierniki z Pulsnitz, dmuchane szkło z Lauscha, drewniane wyroby z Rudaw i wiele innych.

Bali

Bali działa przez cały rok, ale Boże Narodzenie tutaj jest lepsze niż worek pełen zabawek, jak każdy oddany podróżnik powie ci. W grudniu Bali jest dość sucho, w przeciwieństwie do dużych pokosów Azji południowo-wschodniej, gdzie deszcz pada w arkuszach. Jeśli pójdziesz na początku grudnia i pamiętaj, aby zarezerwować wcześniej, możesz również znaleźć niesamowite oferty hotelowe. Sprawa może wydawać się nieco powolna w porównaniu do sezonu szczytowego, ale Bali zawsze pulsuje życiem nawet w najwolniejszy dzień. Oprócz świeckiego stylu imprezowania i igraszki, możesz dostroić się do duchowej strony Bali w jednym z wielu kościołów na wyspie. W tym roku Tumpek Wayang, święto tradycyjnego balijskiego cienia kukiełkowego, przypadnie na sylwestra i jest wielką szansą, aby rzucić fascynujące spojrzenie na duchowe dziedzictwo Bali.

Budapeszt

Islandia

Islandia jest dobrze znana jako jedno z najlepszych miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć północne światła, a zima to czas szczytowy, w którym można złapać mistyczne, kolorowe zjawiska tańczące na niebie w zimną, czystą noc. Oglądanie ich z jednego z wielu basenów geotermalnych jest szczególnie niezapomniane. W grudniu jest jeszcze jeden powód – Christmastime przynosi zabawne tradycje, a także olśniewające świąteczne światła z blokami mieszkań często oświetlonymi synchronicznymi scenami świetlnymi, podczas gdy sąsiedzi rywalizują ze sobą o najpiękniejsze zdobione domy. Obejrzyj oświetlenie choinkowe i poznaj Yule Lads. Według legendy, oni zejdą z gór w grudniu, by dostarczać dobra dzieciom i zgniłym ziemniakom tym, którzy źle się zachowali.

Wyspy Kanaryjskie

Ze średnią dzienną temperaturą w grudniu w połowie 70 stopni, wraz z ponad 900 milami wspaniałego wybrzeża, Wyspy Kanaryjskie zapewniają idealną szansę na cieszenie się słońcem i piaskiem w tym miesiącu. Zapomnij o zimowym błękicie – zamiast tego udaj się na Teneryfę, największą wyspę i rozkoszuj się czarnymi plażami z piasku wulkanicznego na północnej części wyspy, oraz złotym, które otoczone są krystalicznie czystymi, błękitnymi wodami na południu. Teneryfa jest również popularna w nurkowaniu i nurkowaniu z rurką i prawie każdym innym rodzaju sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing i narty wodne.

Izrael

Dla tych, którzy świętują Boże Narodzenie, wycieczka do Ziemi Świętej w okresie świątecznym to niepowtarzalna okazja, aby na nowo odkryć prawdziwego ducha Bożego Narodzenia – bez tandetnych dekoracji i metalowych kolczyków w centrach handlowych. Chociaż w tym nominalnie żydowskim kraju nie znajdziesz wielu ikonografii św. Mikołaja lub renifera, odkryjesz miejsce, w którym Jezus wkroczył na świat, a historia świąteczna powstała po raz pierwszy i jest pod wrażeniem starożytnych miejsc poświęconych zarówno chrześcijanom, muzułmanom i Żydom. . Hannukah, żydowski festiwal świateł, na ogół zbiega się również z Bożym Narodzeniem, nadając świątecznej atmosferze w całym kraju.