Kłopot zbytniego pocenia się

Temat nadpotliwości dotyczy wielu jednostek. Uciążliwość ta sprawia, że bez względu na panującą porę roku, czy też temperaturę zaczynamy oblewać się potem. Wilgotne plamy pod pachami, nie prezentują się ładnie. Dodatkowo stale mokre ręce powodują, że tracimy pewność siebie. Ażeby pozbyć się tego krępującego kłopotu, decydujemy się na skorzystanie z różnorodnych technik, jakie przynoszą większy czy mniejszy rezultat.

Pożegnaj się z mokrymi plamami pod pachami

Większość jednostek, ażeby poradzić sobie z potem używa antyperspirantów i zwykle wywołuje to spodziewany rezultat. Niestety, u jednostek cierpiących na zbytnie pocenie się, tego rodzaju rozwiązanie nie działa. W takim wypadku promuje się skorzystanie z odpowiednich środków, jakie są dedykowane do walki z zbędną potliwością. W aptece potrafimy znaleźć przeróżne farmaceutyki. Niemniej to czy będą pomocne, czy też nie, w znacznej mierze zależy jedynie od naszego organizmu. Farmaceutyk, jaki u jednej osoby zadziała w 100 procentach, u kogoś innego może nie dostarczyć żadnych wyników. Mnóstwo jednostek decyduje się także na dopasowanie właściwej diety. Aby zminimalizować potliwość powinniśmy zrezygnować czy przynamniej zmniejszyć dawkę zjadanych ostrych przypraw również potraw. Należałoby też przemyśleć ograniczenie wypijania ciepłych napojów, zwłaszcza kawy. Jednakowo jak w wypadku leków, uzyskane skutki umieją być rozmaite w przypadku każdej jednostki.

Powiedz nie potowi

Jeżeli ani farmaceutyki, ani naturalne metody nie przyniosły zamyślonego skutku, jest jeszcze jedna opcja. Jeszcze więcej osób narzekających na nadpotliwość poddaje się zabiegowi używającemu toksynę botulinową, czyli botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny w miejsce występowania przesadnego pocenia się. W ten sposób zostają zablokowane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co sprawia powstrzymanie produkowania się potu przez okres od 6 miesięcy do roku. Można też zdecydować na uleczanie Thermi Dry, którego zamysłem jest kompletne zatkanie gruczołów potowych, poprzez ogrzanie ich w sposób kontrolowany. Identycznie jak w poprzednim wypadku, hamujemy w ten sposób liczbę wytwarzanego potu. Niemniej tutaj otrzymany wynik jest na trwałe, bez systematycznego przypominania zabiegu. Więcej informacji o leczeniu nadpotliwości botoxem znajdziesz na vesuna.pl/botox-leczenie-nadpotliwosci