Punta Cana

Punta Cana położona jest na południowo – wschodnim wybrzeżu Dominikany, Costa del Coco. Obecnie jest jednym z najbardziej luksusowych ośrodków turystycznych na Dominikanie; miejscem idealnym dla rodzin z dziećmi i miłośników wodnych sportów. Do niedawna rejon Punta Cana porośnięty był gęstymi lasami bambusowymi i trudno było się do niego dostać. Dopiero w ostatnich latach rozwinęła się tutaj infrastruktura na tyle, że zaczęły ściągać tu rzesze turystów. Wylicza się, iż rocznie Punta Canę odwiedza ponad milion turystów.

Hotele w Punta Cana

Architektura Punta Cana

To, co najbardziej urzeka na Punta Cana to architektura – wiele dachów nadal pokrytych jest bambusowymi liśćmi i pomimo iż rejon posiada już świetne zaplecze turystyczne to zachował swój karaibski, dziki klimat. Warto dodać, że Punta Cana zdobyła wiele prestiżowych nagród, głównie właśnie za architekturę i połączenie karaibskiego charakteru z wielkomiejskim życiem podróżnych.

Punta Cana 1

Piaszczyste plaże Dominikany

Plaża Bavaro Karaiby - DominikanaTo, co przyciąga wczasowiczów nad południowo – wschodnie wybrzeże Dominikany to piaszczyste plaże. Ta rozciągają się w tym zakątku na długość 30 kilometrów i zaliczane są do TOP10 najpiękniejszych plaż na całym świecie. Najbardziej znana i oblegana na Punta Cana jest plaża w Bavaro i Punta Arena Gorda. To na nich turyści raczą się białym jak mąka piaskiem, spacerują pośród gęsto porośniętych palem i zachwycają się lazurem morza. Te rejony Punta Cana są zresztą najbardziej rozwinięte biorąc pod uwagę potrzeby turystów a przyjeżdżają tu prawdziwe tłumy. Tylko Bavaro każdego tygodnia odwiedza blisko 20 000 z nich. Miasto to jest najczęściej odwiedzane przez turystów biorąc pod uwagę całe Karaiby. To tutaj funkcjonują sieci sklepów, supermarketów, restauracji, aptek, kin i nocnych klubów. Miasto jako jedyne z tych typowo turystycznych posiada własną sieć kanalizacyjną i zakład obróbki ścieków. Posiada wszystkie udogodnienia charakterystyczne dla metropolii: sieć telefoniczną, internetową i stały prąd. Do Bavaro coraz częściej ściągają europejczycy, by zamieszkać tu na stałe oraz inwestorzy z całego świata. Prężnie powstają tu nowe osiedla mieszkalne i budowane są liczne drogiPunta Cana 4

W pierwszej linii brzegowej w Bavaro i Punta Arena Gorda wybudowanych zostało ponad 30 kompleksów turystycznych (i wciąż powstają nowe), które są najczęściej poszukiwanymi dziś obiektami zakwaterowania na całych Karaibach. Hotele posiadają wysoki standard (zazwyczaj 4* i 5*) i oprócz samej oferty noclegowej posiadają szerokie zaplecze gastronomiczne oraz rozrywkowe. Nie można przy tym zapomnieć o doskonałej jakości wodnym sprzęcie, który jest w tym rejonie wykorzystywany najczęściej (skutery, windsurfing, surfing, kite).

Na potrzeby turystów utworzono w tej miejscowości hotelowe lotnisko.

To co jeszcze wyróżnia hotele na Punta Cana to idealna czystość i przyjazny personel, który bez problemu posługuje się kilkoma językami obcymi (oprócz hiszpańskiego porozumiemy się między innymi w języku angielskim oraz niemieckim).

 

Punta Cana, Dominikana – raj na ziemi na wakacje i wczasy!

Manati Park BavaroPunta Cana to raj na ziemi dla wszystkich kochających słońce, błogie lenistwo i spacery wzdłuż morza po złocistym piasku. Miejscowość nie jest zbytnio rozwinięta biorąc pod uwagę atrakcje turystyczne. Te najczęściej gwarantowane są przez hotele (SPA, bary z muzyką na żywo, palarnie cygar czy animacje dla dzieci).

Na uwagę z pewnością zasługuje Manati Park Bavaro i jest to atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Zwiedzanie parku botanicznego odbywa się na zasadzie safari, czyli autobusem. Z niego można zaobserwować niezwykłe okazy przyrody i żyjące dziko zwierzęta: papugi, legwany, sępy, flamingi czy krokodyle. Największą popularnością cieszą się pokazy umiejętności delfinów a za 90 dolarów można skorzystać z propozycji pływania z tymi przyjaznymi zwierzętami.

Kultura, zabytki i atrakcyje turystyczne Punta Cana

Ponieważ w pobliskiej okolicy wybrzeża Punta Cana nie ma zbyt dużo obiektów kulturalnych, które można zobaczyć warto wybrać się chociażby na jednodniową wycieczkę odrobinę dalej. Około 50 kilometrów od Punta Cana znajduje się miasto Higuey a w nim Bazylika Matki Bożej z Altagracia, patronki ludzi z Dominikany. Co roku, w styczniu pielgrzymki wiernych przybywają w to miejsce, by oddać swojej patronce hołd.

Punta Cana 3

oceń artykuł

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>