Porady, jak wybierać buty

czerwone buty

Wybór stosownych butów niejednokrotnie generuje mnóstow problemów, ponieważ wymaga rozważenia sporu kwestii. Oprócz sprawy wizualnej powinna się także liczyć wygoda. Oto parę rad, którymi należy się kierować przy kupnie odpowiedniego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką chcesz wykonywać poczas noszenia obuwia.

Planujesz iść na plażę, w góry, do pracy, a może na elegancką imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze wycieczki, przede wszystkim te górskie sprawdzą się doskonale trekkingi z dobrym podparciem dla kostek. Obuwie na elegancką imprezę, na którą rozważasz się wybrać w sukni – najlepszym wyborem będą buty na szpilce, jakie dodadzą klasy całości. Wysokość obcasa wybierz, tak by było Ci dobrze. Jeżeli nie lubisz zbyt wysokich szpilek i sporadycznie je zakładasz, nie zmuszaj się do założenia 11 cm obcasów. Buty sportowe – w tym miejscu mamy duże pole wyboru. W galeriach dostępne są buty do squasha, do biegania, do piłki nożnej jak i wielu innych rodzajów sportu. Jeżeli lubisz jedną aktywność, której poświęcasz sporo czasu zdecyduj się na buty dedykowane dla dyscypliny. Jeśli uprawiasz różnorodne sporty wybierz buty uniwersalne.

2. Materiał jest ważny

Nabywając obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są uszyte. Idealnie nadają się buty ze skóry naturalnej. Obuwie ze sztucznych tworzyw mogą być niekomfortowe i może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 40? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dobre dla Twojej stopy. Roziary niektórych producentów się różnią, w związku z czym dobrze jest przymierzyć obuwie, które rozważamy zakupić i zrobić w nich kilka kroków.