Poznaj bliżej śląskie miasta

nieruchomości w sosnowcu

Rozważasz kupno mieszkania na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były z pewnością Katowice – centrum całego śląska. Katowice to bez wątpienia świetna lokalizacja do osiedlenia się. Wypada niemniej rozpatrzyć także inne miejscowości. Niemal wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, dzięki czemu masz okazję kupić mieszkanie po niższej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo dobrych lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z tańszych lokalizacji na Śląsku świetnie skomunikowana z Katowicami. Jest to również doskonały wybór dla osób ceniących kulturę. Jest tu na przykład Opera Śląska jak też Śląski Teatr Tańca. Bytom jest również świetnym miastem pod względem budowlanym. Można tutaj znaleźć bardzo dużo XIX wiecznych kamienic oraz willi, które pomimo, iż w wielu przypadkach wymagają renowacji, robią wrażenie. By zobaczyć nieruchomości w Bytomiu na sprzedaż lub wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Sosnowiec

Ceny podnajmu, jak również sprzedaży mieszkań w Sosnowcu są niższe aniżeli uśredniona cena dla całego regionu. Jest to jeden z powodów, dla których kwatery cieszą się w tym miejscu tak dużym zainteresowaniem.
Zabytki jak również ośrodki turystyczne, na które trzeba zwrócić uwagę:
– Pałac Dietla w Sosnowcu Pogoni (ul. S. Żeromskiego)
– Pałac Wilhelma
– Kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym
– Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik „Wolność, Praca, Godność” Sosnowiec.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie pośrednika RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska jest położone na Wyżynie Śląskiej w samym środku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Posiada bogatą historię, jaka wpłynęła na aktualny wygląd miasta. Ruda Śląska ma do zaoferowania bardzo dużo zajmujących zabytków w tym między innymi:
– Pałacyk Donnersmarcków (poł. XVIII)
– Schron bojowy nr 75 w Kochłowicach Grupy Bojowej Kłodnica-Kochłowice (1937)
– Kościół pw. św. Wawrzyńca i Antoniego (1907-1909)
Pod względem kultury można także znaleźć atrakcyjne propozycje w tym. między innymi Kino Cinema City, Miejskie Centrum Kultury oraz In-nY Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miasto z dobrymi cenami nieruchomości, w jakich warto rozpatrzyć nabycie nieruchomości. Oprócz lokali w starym budownictwie można tu znaleźć także ciekawe oferty na nowych osiedlach. Żeby sprawdzić, aktualne oferty sprzedaży jak też najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.