Sufity napinane a sufity podwieszane

Sufity napinane to na dziś dzień nowinka na rynku budowlanym. Jest to ciekawa odmiana dla sufitów podwieszanych, robionych z płyt karton-gips. Tak czy inaczej obydwa rodzaje sufitów mają własne minusy ale i plusy. Sufit podwieszany pozwala otrzymać kompletnie gładką powierzchnię sufitu. Idealnie kryje wszelkie nierówności jak i elementy instalacji grzewczej. Za ich sprawą da się zmniejszyć wysokość mieszkania.

Powieszenie sufitu podwieszanego wiąże się jednakże z przymusem zrealizowania bardziej skomplikowanych prac. W pierwszej kolejności konstruuje się specjalistyczny stelaż, jaki ma podtrzymywać płyty a w następnych krokach dochodzi do montażu.Na koniec należy wypełnić szpary między elementami. To genialny sposób na zmniejszenie dźwięków docierających do pomieszczenia z pomieszczenia powyżej. Pechowo instalowanie sufitu podwieszanego łączy się z potrzebą wywalenia wszelkich rzeczy z pokoju. W procesie montażu i wycinania płyt wyjątkowo mocno się kurzy. Od tego typu problemu wyzwolić nas może sufit napinany. Taki sufit to bardziej kosztowna opcja zastępcza dla sufitów podwieszanych.

Pożytkowanie sufitów napinany jest niebywale duże, ma się możliwość uzyskać kilkanaście możliwości aranżacyjnych. Jeżeli wnętrze nie jest zbyt wysokie powinno się pomyśleć o suficie napinanym z materiału imitującego odbicie w lustrze. To interesujący pomysł na pozorne powiększenie niskiego pomieszczenia. Z innej strony niebywale atrakcyjny efekt da się otrzymać kiedy postawimy na sufity napinane z innowacyjnym podświetleniem typu LED. Bardzo korzystnie przedstawia się też możliwość stworzenia indywidualnego nadruku na tkaninę. W wspomnianym celu można sięgnąć po fotografię czy ukochaną wizualizację. Na rynku można kupić także sufity napinane 3D. Dla detalicznych Klientów nadal jest to niezwykle drogie rozwiązanie. Sufity 3d spotkać można raczej w klubach czy innych rozrywkowych lokalach. Zamontowanie sufitu napinanego zajmuje zaledwie parę chwil. Tak jak w przypadku sufitu podwieszanego, tak i przy napinanym łatwo można poprawić akustykę pomieszczenia. Dzięki temu żadne głosy nie będą do nas dobiegać.

Aktualnie proponowane na rynku sufity napinane mogą mieć preferowany przez Klienta kształt na przykład trójkąta. Wystarczy jedynie włączyć własną pomysłowość. Niestety ogromnym minusem sufitu napinanego jest ich wartość. Zaczyna się nawet koło 140 zł za metr kwadratowy.