Zadbaj o swoje włosy

włosy

Fryzura to wizytówka wszelakiej damy. Dbanie o nie wielokroć wywołuje kłopoty. Regularnie wystawiamy je na negatywne warunki chociażby każdego dnia wysuszając suszarką jak też prostując. Włosy wyjątkowo łatwo jest , znacznie gorzej naprawić.

Oczyszczanie włosów

kosmetyki do włosówPoważnie uszkodzone włosy wymagają wielokrotnie czasochłonnych terapi, które niejednokrotnie są także drogie. Podwaliną pielęgnacji jest oczyszczenie włosów. Powinniśmy brać szampony naturalne, pozbawione parabenów oraz, takie dopasowane do naszego gatunku włosów. Co ważne, przed umyciem powinno się także nie zapomnieć o skrupulatnym rozczesaniu włosów. Włosy trzeba traktować w niezwykle subtelny sposób.

Odżywianie

Następnym etapem w zwykłej pielęgnacji włosów powinno być ich „żywienie”. Standardowe kosmetyki, jakie znajdziemy w sklepach to produkty do zmywania a także bez spłukiwania. Dla włosów cienkich zdecydowanie bardziej odpowiednim wyborem będą produkty, które po zastosowaniu trzeba spłukać. Odżywkę, podobnie jak szampon powinno się dopasować do rodzaju włosów, żeby za bardzo ich nie obciążała.

Regeneracja

Znaleźć można wiele metod odnowy włosów. Jednym z nich jest używanie różnego typu olejków. Coraz popularniejszy jest czarny olej rycynowy, jaki ma lepsze właściwości od normalnego olejku. Przy kuracji olejami należy w szczególności pamiętać o regularności, dzięki której możemy uzyskać pożądane wyniki.