Zalety i zastosowanie sufitów napinanych

Zalety i zastosowanie sufitów napinanych

Sufity napinane to estetyczne i praktyczne konstrukcje, które doskonale sprawdzą się we wszelkiego typu pomieszczeniach. Stosuje się je zarówno w dużych obiektach handlowych, punktach usługowych czy biurach, jak i w mieszkaniach prywatnych. Z jakich powodów warto zastosować tego rodzaju rozwiązanie?

Główne zalety sufitów napinanych

Na montaż sufitu napinanego warto zdecydować się wtedy, gdy chcemy ożywić wystrój danego pomieszczenia. Powierzchnia sufitu może zostać udekorowana dowolną, wielobarwną grafiką o wysokiej rozdzielczości. Korzystając z tego typu konstrukcji, nadamy wnętrzu oryginalnego, nowoczesnego charakteru.

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, konstrukcje napinane odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością i z powodzeniem mogą być stosowane w okresie przekraczającym dwadzieścia lat. Sufit taki odporny jest na działanie wilgoci, dlatego może zostać zamontowany w takich miejscach, jak kuchnia czy łazienka. Ponadto doskonale zabezpiecza on pomieszczenie przed ewentualnym zalaniem.

Praktyczny i funkcjonalny sufit napinany

Powłoki napinane mogą być w bezpieczny sposób czyszczone przy użyciu wody oraz odpowiednich środków chemicznych. W pomieszczeniach, w których zastosowano to rozwiązanie, łatwiej więc jest zachować higieniczne warunki oraz ograniczyć ilość alergenów. Konstrukcja ta nie stanowi obciążenia dla stropu budynku i może być w bezpieczny sposób montowana w każdym obiekcie.

Montaż sufitu napinanego

Prace montażowe zawsze wykonywane są przez autoryzowanego dystrybutora. Klient może więc liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc w doborze rozwiązań, odpowiadających indywidualnym potrzebom. Montaż sufitu odbywa się w bardzo sprawny i szybki sposób- przy średniej wielkości pomieszczeniach czas instalacji rzadko przekracza dwa dni robocze. Konstrukcję tę niekiedy montuje się więc wraz ze zmianą ekspozycji w dużych obiektach handlowych.

W jakich pomieszczeniach warto zamontować sufit napinany?

Powłoki napinane doskonale spełniają swoją funkcję w obiektach o dowolnym metrażu oraz przeznaczeniu. Zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach warto zdecydować się na montaż powłoki lustrzanej, dzięki której można znacznie powiększyć optycznie wysokość lokalu.

W obiektach firmowych doskonale sprawdzą się konstrukcje napinane, wyposażone w nadruki reklamowe. Jest to skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu poprawimy wyniki sprzedażowe oraz zadbamy o pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. W dużych budynkach, takich jak hale sprzedażowe czy galerie handlowe, będziemy w stanie zamontować powłoki napinane o zróżnicowanych, fantazyjnych kształtach. Warto polecić chociażby sufity falowane, dzięki którym można uzyskać niepowtarzalny efekt estetyczny. Polecane przez nas sufity napinane przystosowane są do montażu dowolnych sprzętów oświetleniowych oraz świetlików dachowych.

Niezależnie, czy planujemy remont mieszkania, czy też urządzamy przestrzeń handlową, niezwykłe, inspirujące rozwiązania znajdziemy w aktualnej ofercie sufitów napinanych marki DPS.