Zalety sufitu napinanego

Napinane sufity to żadna nowość w urządzaniu wnętrz. Warto jednak zaznaczyć, że wiele lat temu wykorzystywano je przeważnie tylko przy wykańczaniu np. hoteli oraz sal wykładowych. Teraz opisywana technologia jest bardziej powszechna i zauważalnie dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Używanie sufitu napinanego jest prawdę mówiąc przeróżne – mogą być wstawiane na prawdę w każdym punkcie, zaczynając od naszej kuchni, a na dużych budynkach miejskich kończąc. Sufit napinany może także spełniać zastosowanie ciekawej zabudowy stoisk targowych.

Sufit napinany to lepszy typ niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą dokładnie rozbieżnością, że sufity napinane składają się jedynie z profili mocowanych po krawędziach sufitu jak i membrany, jaka jest umieszczona pomiędzy nimi. Zaletą powłok napinanych w względzie do zwykłego sufitu podwieszanego jest właściwie pełna dowolność aranżacji. Mamy sposobność planować niebywale dużO przestrzennych konstrukcji: łukowych, owalnych. Złączenie tego z zróżnicowaniem kolorów i świateł da nam oszałamiający efekt. Inną przewagą wymienionych sufitów jest szansa określenia prawdę mówiąc jakiegokolwiek koloru i jego powierzchni: błyszczącej lub matowej. Sufity takie wspaniale ukrywają każde brzydkie instalacje i stropy, a takie z powierzchnią na błysk (nazywane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie poszerzyć nasze biuro. Są to także sufity niebywale wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia, działanie promieni UV.

Montaż sufitu napinanego to lekka sprawa – jest bezawaryjny i bardzo prędki, bo zajmuje parę godzin (przeważnie od 2 do 6 h). Cały montaż mamy sposobność zorganizować nawet bez przymusu usuwania urządzeń oraz sprzętów z naszego pomieszczenia. Nie sugerujmy się jednak hasłem „Polak potrafi” i instalację sufitu napinanego oddajmy profesjonalnej załodze. Przy montowania sufitu strasznie istotne jest, by zabiegać też o jego odpowiednie oświetlenie. Możemy użyć na przykład paski LED jednokolorowe. Tego rodzaju sufit z pewnością sprawi, że nasze biuro będzie atrakcyjne.

Takiego sufitu się nie maluje, a jego renowacja polega wyłącznie na lekkim czyszczeniu.