Zwiedzanie Bytomia

Śląsk to nie wyłącznie Katowice. W rejonie wyszukamy dużo oryginalnych miejsc, które będą mogły nas zaintrygować swoim widokiem dodatkowo historią. Ostatnimi czasy, jeszcze częściej podróżni decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina umieszczona w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeżeli kochacie poznawać nieznane miejsca, posiadające niespotykaną nigdzie indziej atmosferę, powinniście odwiedzić Bytom.

Poznaj Bytom

Przemierzając alejki Bytomia umiemy dopatrzyć zatrzęsienie styli architektonicznych. Szczególnie w centrum miasta. Odnajduje się tam stary zieleniec miejski, do którego możemy udać się na spacer. W wyjątkowo niedalekiej odległości usadowiony jest obiekt Urzędu Miejskiego, który został wybudowany w stanie międzywojennym. W tym samym okresie stanęła dodatkowo pływalnia miejska, leżąca nieopodal urzędu. W okolicy znajdują się przecudowne przedwojenne wille. Idealnie przedstawiają rozmaitą historię miasta. Bytom jest jednym spośród najstarszych miasteczek w Polsce. Został utworzony 3 lata przed Krakowem, ale pierwsze uwiecznione doniesienia o osadzie są z 1105 roku. W centrum miasteczka odszukamy multum zabytkowych budynków, jednakże na naszą uwagę zasługuję ponadto inne miejsca Bytomia. Na jego obrzeżach położony jest zespół sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa oraz sauna. W miasteczku spotkamy się z dużą ofertą kulturalną. Potrafimy udać się na seans do Opery Śląskiej, jaka ma swoją siedzibę w centrum miasteczka. Jeśli wśród nas są zwolennicy sztuki nowomodnej, to winni oni przejść się w stronę starych obszarów pokopalnianych nieopodal centrum miasta. Odnajdą tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są dawne obiekty cechowni i administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy uwielbiają nocne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania klub muzyczny razem z kręgielnią. Na lokalnym placu odszukamy dużo zacisznych miejsc, w których możemy przyjemnie spędzić wolny czas.

Miasteczko wielkie duchem

Nie zastanawiaj się i już dzisiaj wybierz się na wędrówkę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, dostępne są obiekty sportowe. Jeśli wolisz spokojnie spędzać czas, potrafisz udać do jakiejś z wielu restauracji i pubów, które znajdują się w sercu miasta. Dzięki różnorodnej ofercie rozrywek, na pewno odnajdziesz tutaj miejsce dla siebie. Najlepsze oferty noclegów w Bytomiu znajdziesz na http://noclegi-bytom.pl/